| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 5.2324 mm |
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Bulk |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | Unknown |
| Contact Plating | Gold |
| Lead Length | 5.2324 mm |
| Contact Material(Contact Finish) | Copper, Gold, Nickel |
| Current Rating | 8 A |
| Gender | Female |
| Number of Contacts | 1 |
| Connector Type | PCB, Socket |
| Number of Positions | 34 |
| Inside Diameter | 1.17 mm |
| Contact Finish - Mating | Gold |
Stock: 43986
Distributors
pcbx
Unit Price$0.40010
Ext.Price$0.40010
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.40010 | $0.40010 |
| 10 | $0.33940 | $3.39400 |
| 25 | $0.30264 | $7.56600 |
| 50 | $0.29529 | $14.76450 |
| 100 | $0.28811 | $28.81100 |
| 300 | $0.26988 | $80.96400 |
| 500 | $0.25281 | $126.40500 |
| 1000 | $0.23681 | $236.81000 |
| 3000 | $0.23037 | $691.11000 |
| 5000 | $0.22410 | $1120.50000 |
| 10000 | $0.21800 | $2180.00000 |
